Google Android Auto’ya yeni uygulamalar ve yayın desteği getiriyor

Google, Android for Cars için yapılan yeni güncellemeleri duyurdu. Bu güncellemeler, sürüş esnasında dikkati biraz daha dağıtabilir. Google I/O 2024 etkinliğinde duyurulan otomobil tabanlı işletim sistemi, yeni uygulamalar, ekran yansıtma ve daha fazlasını içerecek.

İlk olarak, belirli otomobil modellerine Max ve Peacock gibi yeni eğlence uygulamaları geliyor. Bu uygulamalar, video destekleyen Google entegre edilmiş Polestar, Volvo ve Renault gibi araç modellerinde kullanılabilecek. Daha fazla eğlence seçeneği her zaman iyi bir şeydir.

Bu kapsamda, Angry Birds oyunu da Google entegreli araçlara geliyor. Bir zamanlar ikonik olan bu kuş fırlatma simülatörü, Android Auto‘nun diğer oyunları arasında en bilinen oyun olabilir. Angry Birds ve diğer eğlence seçenekleri sadece park halindeyken kullanılabilecek.

Google Android Auto’ya yeni uygulamalar ve yayın desteği getiriyor

Android Automotive OS‘li araçlar, Google Cast özelliğine kavuşuyor. Bu özellik, kullanıcıların telefon ve tabletlerinden içerik akışı yapmalarını sağlayacak. Rivian modelleri bu özelliği ilk olarak alacak ve diğer üreticiler de bu özelliği sunmaya başlayacak.

Google, Android Auto için yeni uygulama ve deneyimler oluşturmayı kolaylaştıran yeni geliştirici araçlarını da tanıttı. Ayrıca, mevcut mobil uygulamaları araç uyumlu hale getirmeyi kolaylaştıran yeni bir program da duyuruldu.

Android Automotive OS, otomobil tabanlı işletim sistemlerinde standart hale geliyor. Google, etkinlikte bu işletim sistemine sahip 200 milyondan fazla aracın yollarda olduğunu açıkladı. Platforma yapılan son güncellemeler, kullanıcıların anında elektrikli araç pil seviyelerini kontrol etmelerini ve yolculuk sırasında Zoom görüşmeleri yapmalarını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir